Relacja z wręczenia Nagrody Edytorskiej Polskiego PEN Clubu i Konsula Honorowego Wielkiego Księstwa Luksemburga w Sopocie

Relacja z wręczenia Nagrody Edytorskiej Polskiego PEN Clubu i Konsula Honorowego Wielkiego Księstwa Luksemburga w Sopocie

Wręczenie Nagrody Edytorskiej Polskiego PEN Clubu i Konsula Honorowego Wielkiego Księstwa Luksemburga w Sopocie odbyło się podczas Gdańskich Targów Książki w Europejskim Centrum Solidarności 16 września.

Czytaj dalej
Nagroda Edytorska dla Pawła Kądzieli

Nagroda Edytorska dla Pawła Kądzieli

Paweł Kądziela został pierwszym laureatem Nagrody Edytorskiej Polskiego PEN Clubu i Konsula Honorowego Wielkiego Księstwa Luksemburga w Sopocie.

Czytaj dalej
VII Forum Otwartego Regionalizmu

RÓŻNOŚĆ Czy Polska/Europa potrzebuje dziś dialogiczności kultur?

Konsul Honorowy Wielkiego Księstwa Luksemburga Tomasz Kopoczyński partnerem VII Forum Otwartego Regionalizmu które odbyło się w dniach 6-8 lipca 2023 r. w Ełku

Czytaj dalej
Konsul Kopoczyński

Mecenas Tomasz Kopoczyński pełni obowiązki Konsula Honorowego w kolejnych województwach

Decyzją Jego Królewskiej Wysokości Henryka, Wielkiego Księcia Luksemburga, od 30 września 2022 roku mecenas Tomasz Kopoczyński pełni obowiązki Konsula Honorowego także w województwach warmińsko-mazurskim oraz kujawsko-pomorskim.

Czytaj dalej
Uroczystość

Uroczystość wręczenia nagrody Konsula Honorowego Wielkiego Księstwa Luksemburga w Sopocie

Ceremonia wręczenia Nagrody Konsula Honorowego Wielkiego Księstwa Luksemburga w Sopocie dla najlepszej rozprawy doktorskiej poświęconej literaturze francuskojęzycznej, niemieckojęzycznej lub luksemburskojęzycznej, pod patronem Jego Ekscelencji Paula Schmita, Ambasadora Wielkiego Księstwa Luksemburga w Polsce, odbyła się 4 kwietnia 2022 roku.

Czytaj dalej

Nagroda Konsula Honorowego Wielkiego Księstwa Luksemburga w Sopocie przyznana

Kapituła Nagrody Konsula Honorowego Wielkiego Księstwa Luksemburga w Sopocie dla najlepszej rozprawy doktorskiej poświęconej literaturze francuskiej, niemieckiej bądź luksemburskiej obradująca w składzie: prof. dr hab. Marek Wilczyński (przewodniczący), dr hab. Adam Lipszyc oraz dr hab. Tomasz Swoboda postanowiła przyznać Nagrodę za rok 2021.

Czytaj dalej

IV edycja Nagrody Konsula Honorowego Wielkiego Księstwa Luksemburga w Sopocie

Konsul Honorowy Wielkiego Księstwa Luksemburga w Sopocie ogłasza konkurs na najlepszą pracę doktorską poświęconą literaturze francuskojęzycznej, niemieckojęzycznej lub luksemburskojęzycznej.
Czytaj dalej

Życzenia świąteczne 2020

Życzenia świąteczne

Szanowni Państwo,

Mam nadzieję, że część z Państwa przyzwyczaiła się już do naszych kartek świątecznych. Może nawet je polubiła. Tak jak my, polubiliśmy listopadowo-grudniowy rytuał ich projektowania, komponowania, podpisywania i wysyłania. Tradycyjną pocztą, w tradycyjnej formie. Niestety, ten rok jest szczególny. Ze względu na pandemię ten miły nam rytuał przenieśliśmy do komputerów i tym razem to za ich pośrednictwem pozwalamy sobie przesłać świąteczne życzenia – równie serdeczne jak zawsze i w nadziei, że w przyszłym roku otrzymają je Państwo od nas w wersji papierowej.

Ze świątecznymi pozdrowieniami
Tomasz Kopoczyński

Wizyta Ambasadora Wielkiego Księstwa Luksemburga, Jego Ekscelencji Paula Schmita

W dniach 30 września − 2 października 2020 roku Konsul Tomasz Kopoczyński miał zaszczyt gościć Ambasadora Wielkiego Księstwa Luksemburga, Jego Ekscelencję Paula Schmita wraz z małżonką. Była to pierwsza krajowa podróż Jego Ekscelencji, który pełni swoją funkcję od 15 września tego roku.
Czytaj dalej

Ceremonia wręczenia Nagrody Konsula Honorowego Wielkiego Księstwa Luksemburga w Sopocie

Uroczystość wręczenia nagrody Konsula Honorowego Wielkiego Księstwa Luksemburga w Sopocie

Uroczystość wręczenia nagrody Konsula Honorowego Wielkiego Księstwa Luksemburga w Sopocie dla najlepszej rozprawy doktorskiej poświęconej literaturze francuskojęzycznej, niemieckojęzycznej lub luksemburskojęzycznej odbyła się 16 grudnia 2019 roku w Teatrze Miejskim w Gdyni. Czytaj dalej